Demo

Čertovské Vánoce

 

Od 13. listopadu až do 25. ledna můžete na Hradě Špilberk navštívit dvě krásné vánočně laděné výstavy. První výstava nese název „Karel Franta. Kam i čert může!“ A jedná se o pohádkovou výstavu, která blíže představí malíře a ilustrátora Karla Frantu známého z mnoha knížek pro děti a mládež. Druhá výstava nazvaná „Je přece Štědrý večer“ nastíní kouzlo doby, kdy ještě děti věřily na Ježíška, a ozdobený stromeček nebyl jen komerční záležitostí. Můžete zde spatřit nádherné starožitné ozdoby, pohlednice a mnoho dalších vánočních dekorací.

A právě k pohádkové výstavě „Karel Franta. Kam i čert může!“ bude dne 13. prosince v době od 9:00 do 17:00 hodin uspořádána celodenní vánoční akce (nejen) pro rodiny s dětmi zvaná ČERTOVSKÉ VÁNOCE. Těšit se můžete na vánoční trhy, hudební a divadelní vystoupení, slavnostní rozsvícení vánočního stromečku na nádvoří, kostýmové prohlídky hradu či fotoateliér.

Při příležitosti pořádání těchto krásných akcí nezapomeňte navštívit i naši kavárnu, kde si můžete dát něco dobrého na zahřátí. Např. výborný grog, svařák, kávu, čaj, horkou čokoládu či Cappy Hot.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Zpět